Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Iba 14-ročný chlapec sa vybral sám na Rysy, zasahovať museli leteckí záchranári (video+foto)
5.8.2024 (SITA.sk) - Iba 14-ročného chlapca v nedeľu večer horskí a leteckí záchranári evakuovali z hrebeňa Rysov vo Vysokých Tatrách. Stalo sa tak po tom, ako sa slovenský mladík rozhodol sám v poobedných hodinách vystúpiť na Rysy.
Ako informovala Horská záchranná služba (HZS), o pomoc pre neho požiadali jeho rodičia. Keďže sa s chlapcom nepodarilo opakovane spojiť, záchranári rozbehli pátranie. „Počas realizácie pátracích úkonov sa s mladíkom podarilo spojiť, pričom oznámil, že sa nachádza na vrchole Rysov, a zároveň jeho rodičia požiadali o jeho evakuáciu,“ ozrejmili horskí záchranári.
O súčinnosť požiadali posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby z Popradu, ku ktorej sa po medzipristátí v Starom Smokovci pridali dvaja horskí záchranári. „Spoločne smerovali ku vrcholu Rysov a zároveň prepátravali turisticky značený chodník, ktorý vedie na vrchol Rysov. Záchranárom sa podarilo lokalizovať mladíka na hrebeni Rysov,“ opísala HZS.
Turistu z terénu evakuovali pomocou palubného navijaka a následne letecky transportovali do Starého Smokovca, kde ho odovzdali príslušníkom Policajného zboru SR. Tí ho následne odovzdali jeho rodičom.
Video si môžete pozrieť na webe Horskej záchrannej služby (HZS).
Viac k témam: Horskí záchranári, Leteckí záchranári, Rysy, Výstup na Rysy
Zdroj: SITA.sk - Iba 14-ročný chlapec sa vybral sám na Rysy, zasahovať museli leteckí záchranári (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov