Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Humenčanka prišla o vyše 15-tisíc eur a šperky, peniaze vyhodila podvodníkom z okna
Webnoviny 2. marec 2023 535
2.3.2023 (SITA.sk) - O viac ako 15-tisíc eur okradli v stredu 78-ročnú Humenčanku. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, seniorku telefonicky kontaktovala neznáma žena, ktorá sa jej vypytovala na jej bytové a finančné pomery.
„Neskôr staršej pani volal neznámy muž, ktorý sa predstavil ako policajt. Ten staršiu pani informoval, že má byť v najbližších chvíľach okradnutá a ak si chce svoje peniaze a šperky zachrániť, nech ich rýchlo dá do tašky a vyhodí z okna. Neskôr jej vraj toto všetko bude vrátené,“ popísala okolnosti prípadu Ligdayová.
Humenčanka v stresovej situácii počúvla výzvu a cenné veci vyhodila von oknom, pod ktorým stála neznáma žena a veci vzala. „Dôverčivá dáma tak prišla o viac ako 15 300 eur a rôzne šperky zo žltého kovu,“ dodala policajná hovorkyňa. Polícia začala trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. Páchateľom v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.
Viac k témam: Podvod, Podvodníci
Zdroj: SITA.sk - Humenčanka prišla o vyše 15-tisíc eur a šperky, peniaze vyhodila podvodníkom z okna © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu