Nedeľa, 8. jún 2025
Slabý dážď  11,8 °C
Mimoriadne správy

Hrubala je novým predsedom špecializovaného trestného súdu, rozhodla ministerka Kolíková

 Webnoviny   6. august 2020  435  
Hrubala je novým predsedom špecializovaného trestného súdu, rozhodla ministerka Kolíková

6.8.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) vo štvrtok za nového predsedu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) vymenovala Jána Hrubalu.

Funkcie sa ujme v piatok 7. augusta. Agentúru SITA o tom informoval Peter Bubla z tlačového oddelenia rezortu spravodlivosti.

Práve Ján Hrubala dostal v pondelok 3. augusta od výberovej komisie najviac hlasov. Za ním sa umiestnil Ján Buvala a na treťom mieste skončil predchádzajúci predseda ŠTS Michal Truban.

Hrubala už pred komisiou povedal, že chce zlepšiť najmä komunikáciu inštitúcie s kolegami a s médiami. Sudcom špeciálneho, a neskôr špecializovaného súdu je od roku 2005.

Viac k témam: minister spravodlivosti SR, súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Hrubala je novým predsedom špecializovaného trestného súdu, rozhodla ministerka Kolíková © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.