Utorok, 29. september 2020
Oblačno  9,8 °C
Mimoriadne správy

Hladina potoka v Starej Lesnej sa znížila, ale druhý stupeň ešte nezrušili

 Webnoviny  23. jún 2020  46
Hladina potoka v Starej Lesnej sa znížila, ale druhý stupeň ešte nezrušili

23.6.2020 (Webnoviny.sk) - V obci Stará Lesná v Kežmarskom okrese je pre stúpajúcu hladinu vody vyhlásený 2. stupeň povodňovej aktivity. Nakoľko tam včera večer hrozilo vyliatie miestneho potoka, stále tam zostávajú profesionálni a dobrovoľní hasiči.

Informovala o tom Zuzana Farkasová z komunikačného a organizačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

"Včera večer boli vykonané opatrenia na zabránenie vzniku škôd, ktoré spočívali v spevňovaní brehu toku kameninou a stavbe protipovodňových bariér. Počas noci bol vykonávaný monitoring výšky vodného toku, ktorá do ranných hodín klesla o približne 30 centimetrov. Monitoring toku aj v týchto chvíľach zabezpečujú profesionálni hasiči z Kežmarku a členovia Dobrovoľného hasičského zboru Stará Lesná," uviedla Farkasová.

Viac k témam: povodne
Zdroj: Webnoviny.sk - Hladina potoka v Starej Lesnej sa znížila, ale druhý stupeň ešte nezrušili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.