Utorok, 16. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Hegerova vláda čelí podozreniam pri pridelení miliónovej dotácie a on sa pasuje za ochrancu krajiny, kritizuje Šimečka
5.5.2023 (SITA.sk) - Hnutie Progresívne Slovensko (PS) kritizuje dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (Demokrati) za jeho vystúpenie vo verejnoprávnej RTVS.
„Nepovažujem za normálne, aby poverený premiér, ktorého vláda čelí podozreniam pri pridelení miliónovej dotácie, namiesto vysvetľovania zneužil mimoriadny priestor vo verejnoprávnej televízii, aby sa ako líder rozpadnutej vlády pasoval za ochrancu krajiny pred chaosom," uviedol predseda hnutia Michal Šimečka vo svojom stanovisku.
Dodal, že keď Heger požiadal o mimoriadny priestor vo verejnoprávnom médiu, očakávalo sa, že sa vyjadrí k podozreniam a vyvodí zodpovednosť, k čomu ale nedošlo. Hegerovi treba podľa Šimečku pripomenúť, že chaos je i výsledkom rozhodnutia koalície odložiť predčasné parlamentné voľby na september.
Viac k témam: Politická kríza, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Premiér Slovenskej republiky, Stanovisko
Zdroj: SITA.sk - Hegerova vláda čelí podozreniam pri pridelení miliónovej dotácie a on sa pasuje za ochrancu krajiny, kritizuje Šimečka © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Izrael oznámil zabitie vedúceho zbrojárskeho predstaviteľa Hamasu v Pásme Gazy
Ukrajina obvinila Rusko z útoku dronom na tureckú nákladnú loď prevážajúcu slnečnicový olej
Streľba na pláži Bondi v Sydney si vyžiadala desať mŕtvych – VIDEO, FOTO