Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Heger informoval členov vlády o novom variante COVID-19, vydal tiež pokyn na prijatie opatrení
26.11.2021 (Webnoviny.sk) - Predseda vlády SR Eduard Heger o situácii v súvislosti so šírením novej mutácie koronavírusu v piatok informoval členov vlády a vydal pokyn na prijatie opatrení.
Viac o téme: Koronavírus
Podľa premiéra minister zdravotníctva zabezpečuje dôsledné vyhľadávanie cestujúcich, ich karantenizovanie a sekvenovanie vzoriek. O stanovisko k novej mutácii vírusu požiadal premiér aj konzílium odborníkov.
„Ráno som hovoril s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen ohľadom šírenia novej mutácie koronavírusu. Európska komisia odporúča pozastavenie letov na územie EÚ najmä z regiónu južnej Afriky. Slovensko nemá priamu linku s regiónom južnej Afriky, ale napriek tomu musíme zabezpečiť ochranu obyvateľov," objasnil Heger.
Správy o novom potenciálne nákazlivejšom variante, ktorý identifikovali v Juhoafrickej republike, už prinútili niektoré krajiny k prijatiu cestovných obmedzení pre južnú Afriku.
Viac k témam: Koronavírus, Mutácia koronavírusu, Pandémia, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Heger informoval členov vlády o novom variante COVID-19, vydal tiež pokyn na prijatie opatrení © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk