Štvrtok, 29. február 2024
Prevažne slnečno  12,2 °C
Mimoriadne správy

Harabin sa bude opäť uchádzať o post prezidenta, chce štát bez extrémnych sociálnych pokusov nového liberalizmu

 Webnoviny  25. január 2024  79  
Harabin sa bude opäť uchádzať o post prezidenta, chce štát bez extrémnych sociálnych pokusov nového liberalizmu

25.1.2024 (SITA.sk) - Bývalý sudca Najvyššieho súdu SR a bývalý minister spravodlivosti Štefan Harabin sa bude uchádzať o post prezidenta. Oznámil to na tlačovej besede. Uviedol, že ako dlhoročný právnik a sudca má osobnú motiváciu brániť vlasť a pomôcť priviesť ju do novej perspektívy v meniacom sa svete.

Do normálneho stavu, každodenného pokojného života, kde sa všetci budeme cítiť bezpečne, bez extrémnych sociálnych pokusov nového liberalizmu a porušovania našich práv," prezentoval.

Jeho cieľom je zachovanie slovenského národa


Uviedol, že ako sudca sa neriadil ničím okrem ústavy a zákona, predtým skritizoval svojich protikandidátov. Cieľom je podľa neho samotné zachovanie slovenského národa s jeho kultúrou, morálkou a históriou. Štátnym záujmom sú podľa neho suverenita Slovenska, mierová existencia štátu, dobré medzinárodné vzťahy i zdravá ekonomika.

Na základe toho sú posolstvami jeho kampane mier, dôstojnosť Slovenska, právo a spravodlivosť pre každého, rodina a chlieb. Sloganom je „Vždy na strane rodiny, spravodlivosti a mieru".

A moja manželka si to doplnila: ‚vždy na strane svojho manžela‘," dodal Harabin pri predstavovaní sloganu. Chce podporovať všestrannú sebestačnosť Slovenska.

Nezatiahne Slovensko do vojny s Ruskom


K otázke zahraničnej politiky sa vyjadril, že Slovensko nemá nepriateľov, územné spory so susedmi, ani záujem riešiť otázky vojenskou silou, a to ani samostatne, ani v spojení s inými štátmi. Uviedol, že nedovolí zatiahnuť Slovensko do vojny proti Ruskej federácii. Harabin označil opätovne kandidovať a opätovane vložiť seba i svoje postoje do zápasu o voliča za zložité.

Svedomie mám čisté, ostatné roky som pevne stál na stane práva občanov. Zastával som sa všetkých, ktorí mali vlastný názor a chceli ho vypovedať," uviedol kandidát. Podotkol, že jeho postoje a správanie narúšali systém a neraz býva označovaný ako „antisystémový".

Ak je dodržiavanie ústavy, zákonov a tradičných mravností považované za porušovanie systému, tak potom som antisystémový," deklaroval.


Harabin bojoval o prezidentský palác aj pred piatimi rokmi, vtedy však nepostúpil do druhého kola volieb. Prvé kolo prezidentských volieb 2024 sa bude konať v sobotu 23. marca.Viac k témam: Bývalý minister spravodlivosti, Prezidentské voľby na Slovensku 2024, Prezidentský kandidát
Zdroj: SITA.sk - Harabin sa bude opäť uchádzať o post prezidenta, chce štát bez extrémnych sociálnych pokusov nového liberalizmu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.