Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Gröhlinga mrzí, že prezidentka Čaputová už nebude kandidovať. Bola vraj najlepšou hlavou štátu, akú sme mali
20.6.2023 (SITA.sk) - Poslanca Národnej rady (NR) SR Branislava Gröhlinga (SaS) mrzí, že prezidentka Zuzana Čaputová už nebude kandidovať na prezidentský post, považuje ju za najlepšiu hlavu štátu, akú sme mali.
Budúcnosť Slovenska by ale podľa neho nemala závisieť od jedného človeka, ale od nás všetkých, od tých, ktorí budú voliť a chcú moderné, dôstojné a európske Slovensko.
Intenzívna antikampaň a prekážky
Ako uviedol v statuse na sociálnej sieti, verí, že sa nájde kandidát, ktorý by tieto hodnoty reprezentoval a bol dobrým nástupcom Čaputovej. Gröhling poukázal i na to, že prezidentka čelila intenzívnej antikampani i urážkam a útokom na jej blízkych. Dodal však, že sme mali hlavu štátu, s ktorou môžeme byť spokojní.
Hodnoty, za ktoré sa oplatí bojovať
„Bola proeurópska, prozápadná a dôstojne nás reprezentovala v zahraničí i doma. Vždy bez váhania upozorňovala na problémy doma, najmä na sociálne otázky. Nikdy sa neváhala postaviť za svoje hodnoty, za menšiny, bojovala s konšpiráciami, uctila si obete vraždy na Zámockej, odsudzovala nenávistné prejavy a s úctou ju prijímali hlavy štátov v Európe aj v zahraničí,“ uviedol poslanec s tým, že sme si zvolili dobre.
„Je nás veľa, ktorí si vážime vašu prácu a zdieľame hodnoty, za ktoré sa oplatí bojovať. Nesmieme sa vzdať a preto vaše slová dodávajú odvahu. Odvahu spraviť politiku slušnejšou. Postaviť slušnosť proti nenávisti," uzavrel Gröhling.
Viac k témam: Kandidatúra, Prezidentka SR, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk - Gröhlinga mrzí, že prezidentka Čaputová už nebude kandidovať. Bola vraj najlepšou hlavou štátu, akú sme mali © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov