Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,5 °C
Mimoriadne správy

Gröhling sa rozhodol kandidovať za predsedu strany SaS na marcovom straníckom kongrese

 Webnoviny   5. január 2024  132  
Gröhling sa rozhodol kandidovať za predsedu strany SaS na marcovom straníckom kongrese

5.1.2024 (SITA.sk) - Podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) a exminister školstva Branislav Gröhling bude kandidovať za predsedu strany. Informoval o tom v piatok na sociálnej sieti s tým, že zásadné rozhodnutie urobil vo štvrtok.

Aktuálny líder strany SaS Richard Sulík sa rozhodol nekandidovať za predsedu strany na najbližšom straníckom kongrese, ktorý bude 23. marca 2024. Sulík sa tak s postom predsedu strany rozlúči po 15 rokoch. Republikovej rade a následne na kongrese strany Sulík navrhne zmeniť stanovy strany tak, aby vznikla nová funkcia čestného predsedu, o ktorú sa plánuje uchádzať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Čestný predseda nebude mať žiadne rozhodovacie právomoci, nebude môcť byť členom republikovej rady, bude mať iba dozornú funkciu. Z tejto pozície, ak by som sa ním stal, plánujem podporovať nového predsedu,“ vyhlásil.

Viac k témam: Kandidát, Kongres strany Sloboda a Solidarita (SaS), Predseda strany SaS
Zdroj: SITA.sk - Gröhling sa rozhodol kandidovať za predsedu strany SaS na marcovom straníckom kongrese © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.