Piatok, 29. máj 2020
Zamračené  10,2 °C
Mimoriadne správy

Galkova kandidatúra na podpredsedu parlamentu je výsmechom demokracie, tvrdí Smer-SD

 Webnoviny  12. september 2019  49
Galkova kandidatúra na podpredsedu parlamentu je výsmechom demokracie, tvrdí Smer-SD

12.9.2019 (Webnoviny.sk) - Kandidatúra Ľubomíra Galka (SaS) na funkciu podpredsedu Národnej rady Slovenskej republiky je podľa strany Smer-SD výsmechom demokracie.

„Nechápeme, že takýto človek má drzosť žiadať o podporu v národnej rade, ak preukázateľne - ako minister obrany SR, bol pri odpočúvaní novinárov, opozičných politikov, vlastnej sekretárky a úplne nevinného vodiča kamióna maďarskej národnosti. Pán Galko je typickým predstaviteľom slovenskej opozície, ktorý má tak za ušami, že by sa ani nemal ukazovať na verejnosti a nie sa ešte uchádzať o najvýznamnejšie ústavné posty," píše strana na svojom Facebooku.

Nomináciu Galka na post podpredsedu parlamentu schválila republiková rada strany Sloboda a Solidarita. Jeden post podpredsedu parlamentu na základe výsledkov z parlamentných volieb patrí SaS.

Doteraz bola podpredsedníčkou Lucia Ďuriš Nicholsonová, tá však odišla do Európskeho parlamentu. Podpredsedov národnej rady volí a odvoláva národná rada v tajnom hlasovaní nadpolovičnou väčšinou všetkých poslancov. Voľba nového podpredsedu čaká na poslancov dnes o 17:30.

Viac k témam: podpredseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk - Galkova kandidatúra na podpredsedu parlamentu je výsmechom demokracie, tvrdí Smer-SD © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.