Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
- Talianska polícia zhabala v prístave Vado Ligure 770 kilogramov kokaínu za štvrť miliardy eur
- Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Galko nazval návrh voľby policajného prezidenta nebezpečnou potemkinovskou dedinou
Webnoviny 26. september 2018 751
BRATISLAVA 26. septembra (WebNoviny.sk) - Vládou navrhované pravidlá voľby policajného prezidenta ho majú „zabetónovať“ vo funkcii, aby mohol kryť zločiny strany Smer-SD a stal sa prakticky neodvolateľným.
Galko hovorí o škandále
Uvádza sa to vo vyhlásení opozičného poslanca a podpredsedu SaS Ľubomíra Galka. Ten ďalej konštatuje, že celý návrh je "jedna nebezpečná potemkinovská dedina".
Odporúčame:
Aktualizované: Vláda odobrila zmeny pri výbere policajného prezidenta, funkčné obdobie bude štvorročné
"Je škandál, aby na menovanie policajného prezidenta stačilo odporučenie nadpolovičnej väčšiny členov Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť a na odvolanie bol potrebný trojpätinový súhlas tohto výboru," povedal s tým, že uvedený počet na menovanie šéfa polície terajšia koalícia má, opozícia na jeho odvolanie zasa nie. "Pritom práve koalícia organizuje a kryje masívne rozkrádanie verejných financií na Slovensku,“ zdôraznil Galko.
SaS adresovala výzvu Mostu-Híd
Perličkou podľa neho je účasť nominanta prezidenta Policajného zboru vo výberovej komisii. „Je úplný nonsens a diletantizmus, že ak by sa rozhodol kandidovať súčasný prezident Policajného zboru, bude si môcť dať do komisie svojho človeka," skonštatoval opozičný poslanec.
Podľa Galka platí to isté aj o funkcii riaditeľa Sekcie kontroly a inšpekčnej služby, teda policajnej inšpekcie, kde podľa vládneho návrhu majú platiť rovnaké pravidlá ako pri voľbe policajného prezidenta.
"Presunúť túto funkciu pod vládu nestačí. Potrebujeme samostatný a nezávislý úrad, nie nový policajný útvar. Bez vlastných operatívcov či rozpočtu sa budú policajti naďalej vyšetrovať navzájom a nič sa nezmení,“ povedal Galko. Ako dodal, SaS z návrhom zákona nesúhlasí a vyzýva stranu Most-Híd aby rovnako nesúhlasila, pretože tento zákon neobsahuje ani minimum toho, čo oni sami presadili do Programového vyhlásenia vlády.
Viac k témam: Denisa Saková, Ľubomír Galko, Minister vnútra, ministerstvo vnútra SR, policajná inšpekcia, policajný zbor SR, Polícia SR, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk - Galko nazval návrh voľby policajného prezidenta nebezpečnou potemkinovskou dedinou © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Maďarský prezident Sulyok nemá na výber. Podpíše zákon o svojom odvolaní
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny