Pondelok, 21. október 2019
Slnečno  13,6 °C
Mimoriadne správy

Gajdoš si pripomenul 74. výročie vypálenia obce Skýcov, poukázal aj na extrémizmus v spoločnosti

 Webnoviny  17. marec 2019  27
Gajdoš si pripomenul 74. výročie vypálenia obce Skýcov, poukázal aj na extrémizmus v spoločnosti

BRATISLAVA 17. marca (WebNoviny.sk) - Znevažovanie hodnoty ľudského života, šírenie rasovej neznášanlivosti, netolerancie ani v tejto dobe nepovedali svoje posledné slovo a, žiaľ, nachádzajú si miesto aj v dnešnej spoločnosti, konštatoval to v nedeľu minister obrany Peter Gajdoš.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková, minister Gajdoš si v nedeľu pripomenul 74. výročie vypálenia obce Skýcov nemeckými vojakmi počas 2. svetovej vojny.

Pri tejto príležitosti zdôraznil nevyhnutnosť takýchto spomienkových podujatí a zároveň poukázal na rastúcu netoleranciu a extrémizmus v spoločnosti. „Dôležité je, aby sme na hrôzy, ktoré so sebou priniesli 1. a 2. svetová vojna, nikdy nezabudli,“ podotkol Gajdoš.

Obec Skýcov v okrese Zlaté Moravce bola počas 2. svetovej vojny sídlom viacerých partizánskych oddielov, ktoré operovali v jej okolí a obyvatelia obce vytvorili aj vlastnú partizánsku jednotku, za čo ju nacisti 16. marca 1945 vypálili. Obec bola oslobodená 30. marca 1945. Neskôr v obci odhalili pamätník obetiam 1. a 2. svetovej vojny.

Viac k témam: druhá svetová vojna, extrémizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Gajdoš si pripomenul 74. výročie vypálenia obce Skýcov, poukázal aj na extrémizmus v spoločnosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.