Streda, 30. september 2020
Oblačno  11 °C
Mimoriadne správy

Fusakle pomáhajú slovenským lesom

 Webnoviny   5. august 2020  52
Fusakle pomáhajú slovenským lesom

5.8.2020 (Webnoviny.sk) - Lesy. Zdroje čistého vzduchu, psychickej vzpruhy, energie, inšpirácie. Stačí len krátka prechádzka a zlá nálada je preč. Podľa tohto by Slovensko mohlo patriť medzi najšťastnejšie krajiny na svete. Ale realita je skôr na zaplakanie. Čoraz prázdnejšie kopce, vyťažené lesy, v tých, čo ešte majú stromy, sa objavuje čoraz viac ľudí a zver vytláča na sídliská.

Dizajn, ktorý pomáha


Preto chceme pomôcť. Spojili sme sa s chalanmi z The Žurnál, ktorí na tento problém upozornili už svojou kolekciou plagátov The Poustr. Tie spájajú šikovnosť lokálnych dizajnérov a krásy našej prírody.

Plagáty na stenu, ponožky na nohy


Ale nie je škoda nechať tieto pekné grafiky iba visieť v našich bytoch, prečo ich nezobrať napríklad na túru do ich prirodzeného prostredia? Preto sme z najobľúbenejších motívov národných parkov Malá Fatra od Kate Bednarčíkovej, Slovenský raj od Frenkyho Hříbala a Vysoké Tatry od Adriána Macha vyrobili limitovanú kolekciu ponožiek s názvom The Fusakle.

Kúpou kolekcie The Fusakle sa do ochrany prírody na Slovensku môže zapojiť každý. Z predaja každej krabičky poputujú 4 eurá do OZ My sme les.

Informačný servis

Viac k témam: Fusakle, My sme les, ponožky, PR
Zdroj: Webnoviny.sk - Fusakle pomáhajú slovenským lesom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.