Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Foto: Vodiči zaparkovali na vyhradených miestach, preukázali sa falošnými preukazmi ZŤP
Webnoviny 13. september 2019 577
13.9.2019 (Webnoviny.sk) - Vyhradené parkovanie pre občanov s ťažkým zdravotným postihnutím má uľahčiť už aj tak ich sťažený život. Nájdu sa však podvodníci, ktorí radi čerpajú ich výhody. Policajti odhalili ďalších vodičov s preukazom ZŤP, ktorý bol falzifikát.
Zadržali mu vodičský preukaz
Jeden z nich parkoval na vyhradenom mieste na čerpacej stanici v bratislavskej Petržalke na Einsteinovej ulici a pri kontrole sa preukázal falošným preukazom.
Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, poverený príslušník 38-ročného Bratislavčana obvinil z falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky. Za porušenie pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom bol vodičovi zároveň zadržaný vodičský preukaz.
Obvinenie neminulo ďalšieho vodiča
Ďalšieho vodiča s falošným preukazom skontrolovali na vyhradenom mieste v podzemných garážach obchodného domu na Einsteinovej ulici.
Aj tento šofér mal za čelným sklom Mercedesu vystavený preukaz pre osobu s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorý však neobsahoval všetky potrebné náležitosti. Ani tohto vodiča neminulo obvinenie. Obom mužom v prípade dokázania viny hrozí trest až na tri roky.
Viac k témam: ťažko zdravotne postihnutý
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Vodiči zaparkovali na vyhradených miestach, preukázali sa falošnými preukazmi ZŤP © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Situácia ohľadom konkurencieschopnosti hospodárstva, vysokých cien energií a energetickej bezpečnosti zostáva podľa Eštoka kritická