Sobota, 11. júl 2020
Oblačno  17,4 °C
Mimoriadne správy

Foto: Vodič nezaplatil na benzínke v Spišskej Nove Vsi, policajti vypálil aj jeden varovný výstrel

 Webnoviny  26. júl 2018  159
Foto: Vodič nezaplatil na benzínke v Spišskej Nove Vsi, policajti vypálil aj jeden varovný výstrel

BRATISLAVA/SPIŠSKÁ NOVÁ VES 26. júla (WebNoviny.sk) - Vodiča, ktorý nezaplatil na čerpacej stanici v Spišskej Novej Vsi, naháňali v stredu po meste policajti. Použili aj zbraň, vypálili jeden varovný výstrel. Šofér po divokej jazde havaroval. Štyridsaťpäťročný vodič Fabie zmizol z benzínky o 16:00 a o dve hodiny neskôr auto spozorovali policajné hliadky.

Odporúčame:
Foto: Opitý vodič po nehode zmizol, na mieste zostala jeho poznávacia značka

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, šofér na policajné výzvy nereagoval a bezohľadnou jazdou ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Postupne ho blokovali viaceré hliadky a mimo obytnej zóny zaznel varovný výstrel. Vodič napriek tomu pokračoval v rýchlej jazde, krátko po 18:30 nezvládol riadenie, prerazil plot rodinného domu a prednou časťou skončil v záhrade.

Z auta odmietal vystúpiť, policajti museli použiť donucovacie prostriedky. Rovnako odmietol dychovú skúšku na alkohol aj odber krvi. Obvinili ho z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a stíhaný je na slobode. Polícia zároveň zisťuje, či vodič oprávnene používal firemné vozidlo a taktiež skúma trestno-právnu zodpovednosť pre trestný čin všeobecného ohrozenia, respektíve pre iné trestné činy.

 

Viac k témam: krimi, nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Vodič nezaplatil na benzínke v Spišskej Nove Vsi, policajti vypálil aj jeden varovný výstrel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.