Štvrtok, 22. august 2019
Zamračené  21,4 °C
Mimoriadne správy

Foto: V potoku uhynulo viac ako tisíc chránených rakov, polícia začala trestné stíhanie

 Webnoviny  12. august 2019  19
Foto: V potoku uhynulo viac ako tisíc chránených rakov, polícia začala trestné stíhanie

12.8.2019 (Webnoviny.sk) - Viac ako tisíc chránených rakov riečnych uhynulo v potoku v katastri Hriňovej v okrese Detva. Prípad už vyšetruje polícia. Ako informovala banskobystrická krajská polícia, uhynuté raky našli v nedeľu dopoludnia v takmer kilometrovom úseku potoka. Škody sú minimálne 108-tisíc eur.

Policajti miesto nálezu zadokumentovali. Na mieste boli aj pracovníci inšpekcie životného prostredia zo správy povodia horného Hrona, taktiež chránenej krajinnej oblasti Poľana, ako aj miestnej organizácie slovenského rybárskeho zväzu z Detvy.

Čo bolo príčinou úhynu týchto vzácnych zvierat, je predmetom vyšetrovania. Na mieste odobrali vzorky uhynutých rakov, vzorky vody, ako aj ďalšie potrebné vzorky na expertízne skúmanie. Začaté je trestné stíhanie vo veci prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov.

Viac k témam: chránené zvieratá, zvieratá
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: V potoku uhynulo viac ako tisíc chránených rakov, polícia začala trestné stíhanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.