Sobota, 23. november 2019
Malá oblačnosť  3,9 °C
Mimoriadne správy

Foto: Slovensko bičujú silné búrky, hasiči zasahujú vo viacerých krajoch

 Webnoviny  28. júl 2019  44
Foto: Slovensko bičujú silné búrky, hasiči zasahujú vo viacerých krajoch

28.7.2019 (Webnoviny.sk) - Hasiči zasahujú vo viacerých krajoch pre búrky. Ako agentúru SITA informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, za posledné dve hodiny zaznamenali zvýšený počet výjazdov k udalostiam spôsobených lokálnymi búrkami.

"Zasahovali najmä pri odstraňovaní popadaných stromov z domov a cestných komunikácií a odčerpávali vodu zo zatopených priestorov," uviedla Križanová.

Najviac prípadov evidujú v Banskobystrickom kraji, kde boli vyslaní k 11 udalostiam. V Nitrianskom kraji pomáhajú hasiči na siedmich miestach. V Košickom kraji zasahujú pri šiestich udalostiach, v Trenčianskom kraji boli vyslaní k dvom prípadom a Žilinskom kraji boli hasiči v súvislosti s lokálnymi búrkami vyslaní doposiaľ k jednej udalosti.

Zatiaľ zasahovalo takmer 80 profesionálnych a dobrovoľných hasičov, na viacerých miestach stále zasahujú, priblížila Križanová.Viac k témam: burky, hasiči, počasie
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Slovensko bičujú silné búrky, hasiči zasahujú vo viacerých krajoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.