Piatok, 15. november 2019
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Foto: Pri kontrole zásielok pre väzňov našli balíky s nelegálnym tabakom aj tisícami cigariet

 Webnoviny  24. júl 2019  29
Foto: Pri kontrole zásielok pre väzňov našli balíky s nelegálnym tabakom aj tisícami cigariet

24.7.2019 (Webnoviny.sk) - Žilinskí príslušníci finančnej správy zaistili v tomto roku už druhý balík s nelegálnym tabakom a cigaretami, ktoré sa mali dostať k odsúdeným.

Našli balenia tabaku


V dvojkilogramovej zásielke adresovanej jednému z väzňov našli pri kontrole 20 balení tabaku maďarského pôvodu a plastové vrecko s tabakovou sušinou v neoriginálnom balení. Do ústavu na výkon trestu tak privolali finančnú správu.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková, problém bol v tom, že nájdené tabakové výrobky neboli označené platnou kontrolnou známkou, čo je základnou podmienkou na to, aby sa mohli predávať, skladovať alebo prepravovať.

Kontrolou neprešiel ďalší balík


S podobnou situáciou sa príslušníci finančnej správy stretli aj v marci tohto roka. Vtedy neprešiel kontrolou balík doručený odsúdenej osobe, v ktorom sa nachádzalo 2 600 kusov cigariet a 704 gramov tabaku. Väčšia časť cigariet pochádzala z Ukrajiny.

Polkilové igelitové vrecko so svetlohnedou zmesou s arómou po tabaku nemalo žiadne označenie. Tabakové výrobky, ktorým chýbala platná kontrolná známka alebo nie je jasný spôsob ich nadobudnutia, budú predmetom ďalšieho konania.

Viac k témam: cigarety, colníci, tabak
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Pri kontrole zásielok pre väzňov našli balíky s nelegálnym tabakom aj tisícami cigariet © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.