Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Pápež Lev XIV. sa z návštevy Španielska do Ríma vracal s meškaním. Po poruche lietadla využil vojenský špeciál
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
Foto: Pozor na dva kozmetické výrobky, nevyhovujú normám
Webnoviny 7. máj 2018 755
BRATISLAVA 7. mája (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR upozornil na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Českej republike a v Litve.
Prvým je toaletná voda ACTION Four značky Shirley May, ktorú vyrába S.A.O. Industries LLC zo Spojených arabských emirátov. Toaletná voda v oranžovej fľaške a kartónovom obale obsahuje vonné a aromatické zložky, ktoré neboli uvedené v zozname obsiahnutých látok. Tieto látky môžu vyvolať alergickú reakciu u citlivých osôb.
Druhým nahláseným kozmetickým výrobkom je výrobok do kúpeľa My Fair Lady Brulee značky Bomb cosmetics v tvare koláčika, ozdobený kvietkami, zabalený do papierového košíka a plastového obalu. Vyrába ho spoločnosť Get Fresh Cosmetics z Veľkej Británie. Výrobok má vôňu, farbu, vzhľad, obal, ktoré môžu spôsobiť, že spotrebitelia, najmä deti, si ho zamenia s potravinou. Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike.
Viac k témam: nebezpečná kozmetika, ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Pozor na dva kozmetické výrobky, nevyhovujú normám © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Americká armáda sa prihlásila k ďalšiemu úderu na tanker na Blízkom východe. Pri podobnom útoku v stredu zomreli traja námorníci
Trump pohrozil prevzatím iránskej ropnej infraštruktúry a novými útokmi