Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Foto: Požiar v Gaderskej doline lokalizovali, hasiči zasahujú už štvrtý deň
BRATISLAVA 22. októbra (WebNoviny.sk) - Hasiči už štvrtý deň pokračujú v hasení v Gaderskej doline, kde požiar zasiahol plochu približne päť hektárov.
Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ, v pondelok o desiatej hodine sa požiar podarilo lokalizovať.
Na mieste zasahujú hasiči z modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí skupina ZÁPAD, STRED a VÝCHOD, príslušníci z Martina a zo Záchrannej brigády v Žiline a dobrovoľní hasiči z obcí Blatnica, Martin – Priekopa, Mošovce a Ďanová.
Momentálne je na mieste takmer 70 profesionálych a dobrovoľných hasičov, ktorí ešte v nedeľu vytvorili diaľkovú dopravu vody s jazierkovým systémom hasenia s celkovou dĺžkou viac ako dva kilometre s prevýšením 380 metrov.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar v Gaderskej doline
Viac k témam: Gaderská dolina, hasiči, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Požiar v Gaderskej doline lokalizovali, hasiči zasahujú už štvrtý deň © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov