Nedeľa, 9. august 2020
Slnečno  18,4 °C
Mimoriadne správy

Foto: Popadané stromy aj strhnuté strechy, hasiči mali pre búrky opäť plné ruky práce

 Webnoviny  30. júl 2019  33
Foto: Popadané stromy aj strhnuté strechy, hasiči mali pre búrky opäť plné ruky práce

30.7.2019 (Webnoviny.sk) - Hasiči v pondelok pre búrky zasahovali najčastejšie na východe republiky. Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, zasahovali pri 64 udalostiach spôsobených nepriaznivým počasím. Výjazdy pribudli najmä po 17:00.

"Najviac prípadov v súvislosti s lokálnymi búrkami zaznamenali hasiči v Prešovskom kraji, kde boli vyslaní k 23 udalostiam. V Košickom kraji pomáhali na 18 miestach, v Žilinskom a Banskobystrickom kraji zasahovali v súvislosti s odstraňovaním následkov nepriaznivého počasia pri deviatich udalostiach. V Bratislavskom kraji pomáhali príslušníci dvakrát, v Nitrianskom kraji raz," uviedla Farkasová.

Hasiči najčastejšie zasahovali pri odstraňovaní stromov, ktoré popadali na domy a cesty, odstraňovaní strhnutých striech a odčerpávali vodu zo zatopených priestorov a pivníc.

Viac k témam: hasiči, silné búrky
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Popadané stromy aj strhnuté strechy, hasiči mali pre búrky opäť plné ruky práce © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.