Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trumpova popularita klesla na historické minimum, demokrati majú šancu ovládnuť Kongres
- Top foto dňa (8. jún 2026): Zastávky Južné mesto, kauza Očistec, ruský útok v Odese a zemetrasenie
- Indické vrtuľníky evakuovali pri pobreží Ománu 24 námorníkov z horiaceho tankera
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
Foto: Polícia zatkla mladíka s nebezpečnou drogou Herba, už v malej dávke môže zapríčiniť smrť
Webnoviny 1. apríl 2019 579
BRATISLAVA/REVÚCA 1. apríla (WebNoviny.sk) - Prípady nebezpečnej drogy Herba riešili policajti v okrese Revúca. V Tornali chytili 24-ročného mladíka, ktorý mal pri sebe sušenú rastlinu.
Expertíza potvrdila, že ide o nebezpečnú drogu, ktorá už v malých dávkach môže zapríčiniť smrť z predávkovania.
Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, obvinili ho z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Hrozí mu až trojročný trest.
Ďalší páchateľ díloval drogu v okolí obce Gemer. Dávku predával po päť eur. V tomto prípade polícia ešte čaká na výsledky expertízy. Zatiaľ je začaté trestné stíhanie pre šírenie toxikománie.
Viac k témam: droga
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Polícia zatkla mladíka s nebezpečnou drogou Herba, už v malej dávke môže zapríčiniť smrť © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO
Chýbajúci zub vyriešia pevné mostíky na zuby