Piatok, 15. november 2019
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Foto: Policajti objasnili podvody v internetovom obchode, Petrovi a Ľubomírovi hrozí väzenie

 Webnoviny  25. júl 2019  27
Foto: Policajti objasnili podvody v internetovom obchode, Petrovi a Ľubomírovi hrozí väzenie

25.7.2019 (Webnoviny.sk) - Policajti objasnili podvody v jednom z internetových obchodov. Dvaja pracovníci spôsobili svojmu zamestnávateľovi škodu takmer 35-tisíc eur.

Vyšetrovateľ zo zločinu krádeže spáchaného závažnejším spôsobom konania obvinil 41-ročného Petra z Bratislavy a 36-ročného Ľubomíra z okresu Humenné.

Tovar si ponechali


Ako informovala bratislavská krajská polícia, obvinení nezávisle od seba vytvárali internetové objednávky na rôzny tovar na fiktívnych objednávateľov, a aj na seba.

Keď bol objednaný tovar doručený na pobočku obchodu, v internom systéme zmenili jeho označenie a následne si tento tovar ponechali.

Hrozí im desať rokov za mrežami


Týchto činov sa dopúšťali od roku 2016. Policajtom sa po domových prehliadkach podarilo zaistiť značnú časť odcudzeného tovaru, ktorý bol následne vrátený poškodenej spoločnosti.

Vo vyšetrovaní policajti aj naďalej pokračujú. Obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest na tri roky až desať rokov. Stíhaní sú na slobode.

Viac k témam: podvodníci
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Policajti objasnili podvody v internetovom obchode, Petrovi a Ľubomírovi hrozí väzenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.