Piatok, 15. november 2019
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Foto: Podvodník vylákal od žien desiatky tisíc eur, na sociálnych sieťach mal viacero mien

 Webnoviny  30. júl 2019  22
Foto: Podvodník vylákal od žien desiatky tisíc eur, na sociálnych sieťach mal viacero mien

30.7.2019 (Webnoviny.sk) - Tisícky eur sa podarilo vylákať 57-ročnému podvodníkovi od ľudí, s ktorými sa zoznamoval na sociálnych sieťach. Naposledy vymámil minimálne 50 tisíc eur od ženy a jej rodiny v obci Zákamenné na Orave.

Pátrajú po ďalších obetiach


Policajti teraz pátrajú po jeho ďalších obetiach. Žilinský vyšetrovateľ už Muhameda K., narodeného v Macedónsku s trvalým pobytom na Slovensku obvinil zo zločinu podvodu.

Ako informovala žilinská krajská polícia, na sociálnych sieťach sa zoznamoval najmä so ženami, ale aj s mužmi, votrel sa im do priazne a od nich a ich rodinných príslušníkov vylákal peniaze na rôzne účely, napríklad na kúpu auta, sprostredkovanie zamestnania, odkúpenie bytov a podobne. Sľuby nikdy nesplnil.

Používal viacero mien


Na sociálnych sieťach vystupoval pod menami Sebastian Lucca, Daniel Moretti, Christiano Lorenzo, Adrianno Moretti, Lu, Boban.

Obdobným spôsobom mohol pripraviť o peniaze ďalšie ženy a ich rodiny z rôznych častí Slovenska.

Prípadné obete sa môžu prihlásiť na linke 158, na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne prostredníctvom súkromnej správy na facebookovej stránke polície.

Viac k témam: podvod
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Podvodník vylákal od žien desiatky tisíc eur, na sociálnych sieťach mal viacero mien © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.