Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Foto: Plamene poškodili stromy a pouličné osvetlenie v Košiciach, oheň založil osemročný chlapec
7.8.2019 (Webnoviny.sk) - Takmer dve desiatky stromov aj pouličné osvetlenie poškodil utorkový požiar medzi ulicami Ladožská a Jenisejská v Košiciach. Na svedomí ho mal iba 8-ročný chlapec. Ten podpálil strom a oheň sa rozšíril aj na ďalšie stromy. Plamene poškodili celkovo 18 stromov.
Ako informovala košická krajská polícia, chlapca policajti v krátkom čase vypátrali, k činu sa priznal. Správe mestskej zelene spôsobil doposiaľ presne nezistenú škodu, pričom spoločenská hodnota poškodených stromov predstavuje minimálne 2 660 eur.
Polícia začala trestné stíhanie pre prečin porušovania ochrany stromov a krov, vykonáva potrebné úkony, zabezpečuje potrebné materiály a konečné vyčíslenie škody.
Vzhľadom na to, že skutok spáchala maloletá osoba, ktorá nie je pre nízky vek trestne zodpovedná, stíhanie bude zastavené.
Viac k témam: chlapec, podpaľač, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Plamene poškodili stromy a pouličné osvetlenie v Košiciach, oheň založil osemročný chlapec © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO