Nedeľa, 17. november 2019
Slnečno  11,1 °C
Mimoriadne správy

Foto: Peter, ktorý údajne stojí za vraždou mestského poslanca, je obvinený z ďalšieho výbuchu

 Webnoviny  24. júl 2019  32
Foto: Peter, ktorý údajne stojí za vraždou mestského poslanca, je obvinený z ďalšieho výbuchu

24.7.2019 (Webnoviny.sk) - Muža obvineného z vraždy mestského poslanca Marka Rakovského obvinila NAKA z ďalšieho výbuchu. Ako v stredu polícia informovala na svojej facebookovej stránke, 33-ročný Peter P. bol obvinený z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Podľa národnej protizločineckej jednotky NAKA 5. februára hodil aktivovaný ruský granát do dvora súkromnej firmy v Detve. Výbuch poškodil fasádu budovy, okno, dvere a auto. Motív jeho konania je predmetom vyšetrovania.

Peter P. bol vlani obvinený z vraždy mestského poslanca Marka Rakovského, ktorý zomrel po výbuchu nástražného výbušného systému vo svojom aute v roku 2013.

Polícia v svojom príspevku upozornila aj na to, že v roku 2018 “bezpečnostný analytik” publikoval článok, podľa ktorého sa na tomto zločine podieľali policajti z NAKA. Spravil tak bez akéhokoľvek dôkazu. Priebeh vyšetrovania takéto obvinenie absolútne vylučuje, dodala polícia.

Viac k témam: NAKA Národná kriminálna agentúra, Polícia SR, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Peter, ktorý údajne stojí za vraždou mestského poslanca, je obvinený z ďalšieho výbuchu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.