Pondelok, 2. február 2026
Mimoriadne správy
- Rádio je najdôveryhodnejším typom média v Európe, podľa prieskumu dôvera v online prostredí dlhodobo klesá
- Prvá návšteva slovenského predstaviteľa v Andorre. Marek Eštok hovoril o daniach, EÚ aj Ukrajine – FOTO
- Šimkovičová rokovala v Prahe s českým ministrom kultúry, hovorili o spoločných projektoch
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
Foto: Na hladine potoka Mlynica sa objavila neznáma biela pena, hasiči zabraňujú jej rozšíreniu
BRATISLAVA 6. apríla (WebNoviny.sk) – Neznámu bielu penu zaznamenali v sobotu poobede na hladine tatranského potoka Mlynica v katastri obce Štrba (okres Poprad). Penu prišlo odstrániť 15 hasičov za pomoci norných stien a s použitím absorpčného materiálu, ktorý bráni ďalšiemu rozširovania látky.
Ako ďalej agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia hasičského a záchranného zboru, „namerané hodnoty pH sú v norme, životné prostredie nie je ohrozené“.
Do akcie vyslali hasičov z Popradu, Mengusoviec a Levoče a tiež príslušníkov chemického družstva zo Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Humennom.
Viac k témam: Hasičský a záchranný zbor (HaZZ)
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Na hladine potoka Mlynica sa objavila neznáma biela pena, hasiči zabraňujú jej rozšíreniu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Prvá návšteva slovenského predstaviteľa v Andorre. Marek Eštok hovoril o daniach, EÚ aj Ukrajine – FOTO
Tomášovo ministerstvo odštartuje nový program pre osamelých rodičov, pomoc nájdu v 46 poradniach
Rádio je najdôveryhodnejším typom média v Európe, podľa prieskumu dôvera v online prostredí dlhodobo klesá