Streda, 28. február 2024
Oblačno  5,6 °C
Mimoriadne správy

Ficova vláda začína napĺňať záväzok z Programového vyhlásenia, v Trenčíne má prvé výjazdové rokovanie

 Webnoviny  12. december 2023  139  
Ficova vláda začína napĺňať záväzok z Programového vyhlásenia, v Trenčíne má prvé výjazdové rokovanie

12.12.2023 (SITA.sk) - Vláda Roberta Fica sa v utorok stretne na svojom prvom výjazdovom rokovaní v Trenčíne. Začína tak napĺňať záväzok z Programového vyhlásenia organizovať výjazdové rokovania vlády v pravidelných dvojmesačných intervaloch. Nadviazať tak chce na pozitívne skúsenosti s rokovaniami v regiónoch z obdobia do roku 2020 za účelom prehlbovania územnej súdržnosti spoločnosti.

Župa musela vrátiť dotáciu


Členovia vlády prerokujú analýzu sociálno-ekonomickej situácie Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) a návrhy na zlepšenie v sociálnej a hospodárskej oblasti. Detaily analýzy zatiaľ nie sú známe a materiál bude k dispozícii dodatočne.

Tak ako v minulosti sa však očakáva, že vláda uvoľní pre vybrané kľúčové projekty v regióne finančné prostriedky. Neoficiálne sa hovorí predovšetkým o podpore dostavby regionálnej hokejovej akadémie v Trenčíne, keďže TSK za ministrovania Igora Matoviča musela vrátiť ministerstvu financií schválenú dotáciu pre nedodržanie časových lehôt.

Pozvaní sú aj Božík a Rybníček


Na vládne rokovanie sú pozvaní vybraní zástupcovia samosprávy a samosprávnych združení, chýbať by nemali vrcholní predstavitelia Združenia miest a obcí Slovenska a Únie miest Slovenska Jozef Božik a Richard Rybníček.

Dnešné výjazdové rokovanie vlády sa začína o 10:00 v zrekonštruovanej budove Gastrocentra, ktorú dnes čaká slávnostné otvorenie. Budova slúžiaca ako školský závod pre študentov Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Trenčíne je súčasťou centra mesta od roku 1987, ale tridsať rokov nemenila svoju tvár.

TSK ju zrekonštruoval vďaka Integrovanému regionálnemu operačnému programu za viac ako 5 miliónov eur.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Výjazdové rokovanie vlády
Zdroj: SITA.sk - Ficova vláda začína napĺňať záväzok z Programového vyhlásenia, v Trenčíne má prvé výjazdové rokovanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.