Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Fico: Vymýšľajú ďalšiu veľkú hovadinu a ešte do predčasných volieb ma chcú zatvoriť (video)
19.1.2023 (Webnoviny.sk) - Predseda Smer-SD Robert Fico má informácie, že ho chcú ešte do predčasných parlamentných volieb zatvoriť. Dôvodom majú byť jeho tlačové konferencie.
Snaha o odstránenie strany Smer-SD
„Vymýšľajú ďalšiu veľkú hovadinu a viem, o čo ide, o tlačové konferencie, na ktorých boli poskytované informácie, ktoré poskytované nemali byť. Už hovoria o väzobnom stíhaní," povedal vo štvrtok Fico na tlačovej besede.
Podľa jeho názoru ide o snahu predstaviteľov rozpadnutej vlády o odstránenie Smeru-SD z politiky. „Smer-SD stratí líderstvo, percentá sa niekde porozoberajú a Smer-SD im konečne prestane smrdieť na politickej scéne," vyhlásil Fico.
Čaputová oklamala celé Slovensko
Šéf Smeru-SD zároveň uviedol, že prezidentka Zuzana Čaputová oklamala celé Slovensko, keď pred niekoľkými týždňami vyhlásila, že pokiaľ do 31. januára nebude zmenená ústava a nebudú do konca júna 2023 zvolané predčasné parlamentné voľby, zostaví úradnícku vládu.
V stredu už podľa neho tieto vyjadrenia neplatili. „Prezidentka oznámila, že bude rešpektovať túto nefunkčnú a rozpadnutú vládu až do konca septembra 2023," povedal Fico.
Zároveň skritizoval, že vo svojom vyhlásení nespomenula referendum. Zároveň vyzval Čaputovú, povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) a predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), aby v sobotu prišli na referendum. Dosiahnuť zmenu ústavy v parlamente je podľa neho prakticky nemožné, referendum je preto podľa neho nutné.
Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Referendum o zmene ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Fico: Vymýšľajú ďalšiu veľkú hovadinu a ešte do predčasných volieb ma chcú zatvoriť (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
OĽaNO uvažuje v širších súvislostiach, rozdelí sa a Heger skúsi vytvoriť SDK 2Nasledujúci článok
Kaufland otvoril na začiatku nového roka svoju 75. predajňu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov