Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,5 °C
Mimoriadne správy

Fico tvrdí, že na rozdiel od Šimečku nedostal v politike nikdy nič zadarmo. Nazval ho „protekčným, politickým deckom“

 Webnoviny  11. január 2024  122  
Fico tvrdí, že na rozdiel od Šimečku nedostal v politike nikdy nič zadarmo. Nazval ho „protekčným, politickým deckom“

11.1.2024 (SITA.sk) - Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) tvrdí, že nikdy v živote v politike nedostal nič zadarmo, narozdiel od podpredsedu parlamentu a predsedu hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michala Šimečku, ktorého zároveň nazval „protekčným, politickým deckom".

Premiér tvrdí, že Šimečka potrebuje otvorenú podporu od médií ako Denník N, Sme či portál Aktuality. „Dokonca ste taký protekčný, pán podpredseda Národnej rady SR, že ešte aj váš otec vás musí zastupovať v týchto médiách a šíriť takú istú demagógiu, akú šírite vy," povedal Fico v pléne parlamentu počas Hodiny otázok.

Premiér tak reagoval na Šimečkovu otázku, ako je možné, že luxusnú nehnuteľnosť Fico kúpil od straníckého kolegu o niekoľko stoviek tisíc lacnejšie, ako je jej trhová hodnota. Fico vo svojom vystúpení ďalej tvrdil, že sa očakáva výmena na poste predsedu PS, pretože v „kruhoch, ktoré ovládajú hnutie" je Šimečka považovaný za „neúspešný mladý produkt".

Viac k témam: Hodina otázok v NR SR, Predseda hnutia Progresívne Slovensko, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk - Fico tvrdí, že na rozdiel od Šimečku nedostal v politike nikdy nič zadarmo. Nazval ho „protekčným, politickým deckom“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.