Štvrtok, 5. december 2019
Jasno  -2,1 °C
Mimoriadne správy

Fico odmieta hanobenie Smeru pre komunikáciu Mariana K. s Bödörom, Kisku označil za „Bašternáka“

 Webnoviny   7. august 2019  30
Fico odmieta hanobenie Smeru pre komunikáciu Mariana K. s Bödörom, Kisku označil za „Bašternáka“

7.8.2019 (Webnoviny.sk) - Predseda koaličnej strany Smer-sociálna demokracia Robert Fico na dnešnej tlačovej konferencii odmietol, aby bol Smer-SD ohováraný a hanobený v súvislosti so zverejnenou komunikáciou Mariana K. a Norberta Bödöra.

Spravodlivosť v prípade exprezidenta


Nech sa táto komunikácia prešetrí. Ak nejaký vyšetrovateľ v tejto veci zneužíval svoje právomoci, tak ho treba vypočuť. Na to sú tam príslušné orgány, ktoré v tom majú voľné ruky. Tak, ako sa prijali rozhodnutia v iných veciach, musia sa prijať aj v tejto téme. Som však zvedavý, či budú orgány činné v trestnom konaní také spravodlivé aj v prípade bývalého prezidenta Andreja Kisku, ktorý je typický Bašternák (podnikateľ odsúdený za daňové podvody - pozn. SITA),“ zdôraznil Fico.

Pán z väzby nemôže mať vplyv


Zároveň vysvetlil, že zväčša to funguje tak, že keď sa objaví nejaká informácia, ktorá ma poškodiť Smer-SD, nikto neskúma, či bol porušený zákon pri získaní takejto informácie.

Tu sa vytvára obraz, že jeden pán, ktorý sedí vo väzbe, má vplyv na orgány činné v trestnom konaní. To sa mu asi nepodarilo, pretože keďže sedí vo väzbe, nemôže mať na nich vplyv,“ dodal predseda Smeru-SD.

Viac k témam: podpredseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk - Fico odmieta hanobenie Smeru pre komunikáciu Mariana K. s Bödörom, Kisku označil za „Bašternáka“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.