Štvrtok, 15. máj 2025
Mimoriadne správy

Fico nezískal väčšinu v ústavnoprávnom výbore, ostatní kandidáti na ústavných sudcov prešli

 Webnoviny  26. január 2019  398  
Fico nezískal väčšinu v ústavnoprávnom výbore, ostatní kandidáti na ústavných sudcov prešli

BRATISLAVA 26. januára (WebNoviny.sk) - Hlasovanie Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR o Robertovi Ficovi (Smer-SD) sa skončilo remízou.

Pri expremiérovi hlasovali koaliční a opoziční poslanci v pomere šesť hlasov ku šiestim v prípade jeho splnenia zákonných podmienok a rovnako aj nesplnenia.

Poslanci hlasovali o kandidátoch samostatne, pretože neodhlasovali pôvodné uznesenie o všetkých kandidátoch spoločne. Napriek tomu bude na Ústavnoprávnom výbore NR SR, či zaradí Fica na hlasovanie do parlamentu, ktoré je na programe na konci budúceho pracovného týždňa. Všetci ostatní kandidáti získali nadpolovičnú väčšinu hlasov výboru.

Viac k témam: Národná rada SR, Roberto Fico, Ústavnoprávny výbor NR SR, Ústavný súd SR, voľba sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk - Fico nezískal väčšinu v ústavnoprávnom výbore, ostatní kandidáti na ústavných sudcov prešli © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.