Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Exžupan Chudík už nie je poslancom parlamentu, sám sa vzdal mandátu
Webnoviny 4. november 2019 568
4.11.2019 (Webnoviny.sk) - Bývalý župan Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík už nie je poslancom Národnej rady SR. Uvádza sa to v rozhodnutiach predsedu parlamentu Andreja Danka na stránke národnej rady. Mandátu, ktorý získal vo voľbách za stranu Smer-SD, sa vzdal sám.
„Poslanec Národnej rady SR Peter Chudík mi 31. októbra 2019 doručil písomné rozhodnutie o tom, že sa vzdáva mandátu poslanca Národnej rady Slovenskej republiky,“ píše sa v dokumente. Mandát poslanca Chudíka zanikol dňom doručenia písomného rozhodnutia, teda 31. októbra.
Chudík bol štyri volebné obdobia predsedom Prešovského samosprávneho kraja. Po prvý raz sa županom stal v roku 2001, vtedy ešte s podporou HZDS Vladimíra Mečiara. V roku 2005 bol vo voľbách opätovne potvrdený, rovnako ako v rokoch 2009 a 2013. V roku 2017, keď kandidoval s podporou strany Smer-SD, už zvolený nebol. V súčasnosti je vraj bez straníckej príslušnosti.
Viac k témam: predseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk - Exžupan Chudík už nie je poslancom parlamentu, sám sa vzdal mandátu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Foto: Podgurážený vodič Mercedesu zišiel z cesty a zastavil ho až smetiakNasledujúci článok
Úrad inšpekčnej služby preverí lustrácie generálneho prokurátora Čižnára
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile