Sobota, 24. október 2020
Slabý dážď  9,3 °C
Mimoriadne správy

Exšéfa protikorupčnej jednotky NAKA Krajmera prepustili na slobodu,

 Webnoviny  12. september 2020  57
Exšéfa protikorupčnej jednotky NAKA Krajmera prepustili na slobodu,

12.9.2020 (Webnoviny.sk) - Policajný vyšetrovateľ prepustil na slobodu bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Róberta Krajmera. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová s tým, že pominuli dôvody na jeho zadržanie a nebolo mu vznesené obvinenie.

Dodala, že viac informácií nie je aktuálne možné poskytnúť.

NAKA vykonala domovú prehliadku


Spravodajský portál  TV Joj Noviny.sk v piatok 11. septembra večer informoval, že krátko pred deviatou hodinou večer Krajmera priviezla polícia na nitriansku pobočku NAKA. Kriminálna agentúra u neho vo štvrtok 10. septembra vykonala domovú prehliadku, pri ktorej vyšetrovatelia jeho manželke zaistili mobilný telefón.

Zadržanie Krajmera malo podľa portálu Noviny.sk súvisieť s prípadom trenčianskeho podnikateľa Ondreja Janíčka a jeho dlhoročného sporu s Monikou Jankovskou.

Advokát odmieta spojitosť s kauzou Fatima


Ako ďalej informovali Noviny.sk, v budove NAKA strávil Krajmer pred vyšetrovateľom zhruba trištvrte hodinu. Na miesto dorazil aj jeho advokát Miroslav Zobok, ktorý povedal, že vyšetrovateľ policajného zboru mal zákonnú povinnosť prepustiť jeho klienta ihneď zo zadržania a že vyšetrovateľ Peter Juhás postupoval profesionálnym spôsobom. Na otázku, z čoho je bývalý elitný policajný funkcionár podozrivý, Zobok odpovedať nevedel.

Neviem, nepochopil som to. V každom prípade, z toho, čo je mi známe, ja som nemal možnosť nahliadnuť do vyšetrovacieho spisu do trestnej veci,“ vysvetlil. Zároveň odmietol akúkoľvek spojitosť s kauzou „Fatima“, keďže v tom čase mal byť Krajmer rádovým policajtom v Leviciach.

Zdroj: Webnoviny.sk - Exšéfa protikorupčnej jednotky NAKA Krajmera prepustili na slobodu, © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.