Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
BANSKÁ BYSTRICA 5. júna (WebNoviny.sk) – Na Okresnom súde v Banskej Bystrici sa v pondelok na lavici obžalovaných ocitol bývalý riaditeľ súkromnej základnej školy v tomto meste 41-ročný Aleš Š. Prokuratúra ho viní za prečin ublíženia na zdraví a prečin nebezpečného vyhrážania, pretože verbálne a fyzicky napadol žiaka tejto školy. Na žiadosť obžalovaného sa pojednávanie uskutočnilo bez prítomnosti médií.
Udalosť sa stala 8. júna minulého roku v zariadení s neoficiálnym názvom Škola fantázia na banskobystrickom sídlisku Sásová. Riaditeľ okolo 14. hodiny odviedol vtedy 14-ročného Mareka S. z vyučovania a v miestnosti označenej ako „cukrík“ ho fyzicky napadol.
Udieral ho, údajne mu pritom vulgárne nadával, hrozil zabitím a vyhodením zo školy. Dôvodom bolo opakované nevhodné správanie sa Mareka voči iným spolužiakom. Chlapec do školy nastúpil v septembri 2015 a bol považovaný za problémové dieťa. V súčasnosti chlapec navštevuje inú školu a podľa matky je spokojný.
Útok na žiaka krátko po udalosti riaditeľ priznal a jeho matke sa ospravedlnil. Následne sa funkcie vzdal. Súd v tejto veci už rozhodol trestným rozkazom, ktorým exriaditeľa uznal vinným a uložil mu podmienečný trest. Obvinený však podal odpor a súd musel vytýčiť hlavné pojednávanie.
Pojednávanie s Alešom Š. pokračuje v auguste
Viac k témam: krimi, školstvo, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Exriaditeľ školy sa postavil pred súd za napadnutie žiaka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Na košickom protikorupčnom pochode sa zišlo vyše tritisíc ľudí, žiadali odstúpenie KaliňákaNasledujúci článok
Jedenásť študentov zdravotníckej školy v Trnave sa priotrávilo plynom
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov