Sobota, 24. október 2020
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Exminister obrany za Smer už nie je veľvyslancom pre nórske granty, Kašického post zrušili

 Webnoviny  30. september 2020  27
Exminister obrany za Smer už nie je veľvyslancom pre nórske granty, Kašického post zrušili

30.9.2020 (Webnoviny.sk) - Exminister obrany za stranu Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) František Kašický už nie je veľvyslancom s osobitným poslaním pre granty Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru, Nórskeho finančného mechanizmu a Švajčiarskeho finančného mechanizmu.

Jeho post bol totiž zrušený. Pre agentúru SITA to potvrdil tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ).

Predražené tendre


„Môžeme potvrdiť, že táto funkcia je od 22. septembra zrušená,“ uviedol tlačový odbor rezortu diplomacie.

Kašický bol ministrom obrany za prvej vlády Roberta Fica a bol druhým ministrom, ktorý podal demisiu.

Počas Kašického pôsobenia na ministerstve sa jeho meno spájalo s veľkým škandálom, keď ministerstvo vypísalo predražené tendre na údržbu a upratovanie za 3,9 miliardy slovenských korún, do ktorých sa mali prihlásiť firmy s väzbami na vládne strany Smer a Slovenskú národnú stranu (SNS).

Formálna pozícia


Kašický vtedy tvrdil, že o obstarávaniach nevedel, ale odstupuje pre svoju politickú zodpovednosť.

Jeho už zrušená pozícia na MZVEZ bola formálna, granty z už zmienených finančných mechanizmov rezort diplomacie nerozdeľuje a ani nerozdeľoval.

Kašický sa po odchode z ministerstva obrany stal slovenským veľvyslancom pri NATO, kde pôsobil do roku 2013 a neskôr bol veľvyslancom v Nórsku, kde pôsobil do roku 2017.

Viac k témam: granty
Zdroj: Webnoviny.sk - Exminister obrany za Smer už nie je veľvyslancom pre nórske granty, Kašického post zrušili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.