Nedeľa, 19. júl 2026
Mimoriadne správy
- USA po smrti svojich vojakov udreli na Irán, Teherán zaútočil na americké základne v Kuvajte
- Top foto dňa (18. júl 2026): Retro kočíkovanie, pochod Hrdí na rodinu a Dúhový Pride
- Do Pekingu a Moskvy na vojenskú prehliadku áno, ale do Paríža nie – ďalšia premrhaná príležitosť vymaniť sa z izolácie – KOMENTÁR
- Pri iránskych útokoch zahynuli dvaja americkí vojaci, Irán hrozí USA „nezabudnuteľnými lekciami“
- Maďarský prezident Sulyok nemá na výber. Podpíše zákon o svojom odvolaní
Eviden sa zmenil na Atos. Pomôže firmám s umelou inteligenciou
Webnoviny 16. apríl 2026 215
16.4.2026 (SITA.sk) - Ostatné identifikačné údaje spoločnosti, ako i telefonické kontakty zostávajú nezmenené.
"Mení sa názov, pod ktorým na Slovensku pôsobíme, nie však naše odhodlanie naďalej poskytovať našim partnerom a zákazníkom kvalitné služby naprieč ich celou digitálnou transformáciou. Pod novým menom im pomôžeme vstúpiť do novej éry, v ktorej umelá inteligencia mení spôsob využívania služieb i práce ako takej. Atos je na ňu pripravený," hovorí Martin Sůra, generálny riaditeľ spoločnosti Atos Slovakia s.r.o.
Atos už pod novým obchodným menom prichádza so strategickou iniciatívou, zameranou na bezpečné a riadené nasadzovanie agentickej umelej inteligencie v podnikových prostrediach. Kľúčovým princípom je pritom suverenita – organizácie si zachovávajú plnú kontrolu nad svojimi dátami, modelmi a prostrediami. Atos má ponúkané riešenia otestované aj na svojich interných procesoch.
Atos naďalej poskytuje aj služby v oblasti digitálnych služieb, pokročilého počítania a bezpečnosti.
Spoločnosť pôsobila na Slovensku pod obchodným menom Eviden Slovakia od júla 2023. K zmene došlo v rámci internej reorganizácie v rámci skupiny Atos.
Informačný servis
Viac k témam: PR, Umelá inteligencia
Zdroj: SITA.sk - Eviden sa zmenil na Atos. Pomôže firmám s umelou inteligenciou © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Balkánsky „Heathrow“ pre vtáky mizne. Odborníci varujú, že Čierna Hora už nemá čas
Gigant TSMC ohlásil investíciu 100 miliárd dolárov v USA, zisk firmy vystrelil
Brusel zachraňuje európsku oceľ, no rozhneval vlastných spojencov. Diplomati hovoria o vydieraní