Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
- Talianska polícia zhabala v prístave Vado Ligure 770 kilogramov kokaínu za štvrť miliardy eur
- Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
- Otravu tisícov ľudí v Severnom Macedónsku spôsobila voda kontaminovaná fekálnymi baktériami
- Počet civilných obetí a zranených v rusko-ukrajinskom konflikte podľa OSN prudko vzrástol
Európsky digitálny COVID pas budú mať občania Slovenska k dispozícii od 1. júla
Webnoviny 17. jún 2021 651
17.6.2021 (Webnoviny.sk) - Európsky digitálny COVID pas bude na Slovensku kompletne pripravený k 1. júlu. Ten by mal občanom uľahčiť cestovanie medzi krajinami Európskej únie.
Vo štvrtok o tom informovali štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Martin Klus, štátny tajomník ministerstva financií Ľuboš Jančík, štátny tajomník ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Marek Antal a generálny tajomník služobného úradu ministerstva zdravotníctva Peter Ferjančík.
Tí sa stretli na zasadnutí Strategickej komisie pre európske záležitosti.
„Dokončili sme vývoj všetkých potrebných častí IT systémov, ktoré budú slúžiť na podporu digitálneho zeleného certifikátu. V najbližších dňoch by mali prebiehať testy s tým, že by sme mali byť plne pripravený k 1. júlu,“ povedal Ferjančík.
Štátni tajomníci však apelovali na občanov, aby pre šíriaci sa delta variant koronavírusu obmedzili cestovanie.
Viac k témam: cestovanie, COVID pas, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Európsky digitálny COVID pas budú mať občania Slovenska k dispozícii od 1. júla © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Záplavy a zosuvy pôdy vo Vietname si vyžiadali najmenej štyri obete
Maďarský prezident Sulyok nemá na výber. Podpíše zákon o svojom odvolaní