Piatok, 17. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Britská ekonomika vo februári prekonala očakávania, HDP vzrástol o 0,5 percenta
- EÚ sa stala globálnym centrom nelegálnej výroby cigariet, ukázala správa Euromonitoru
- Fico vidí potenciál v spolupráci s Vietnamom, rozvíjať by mohli oblasť energetiky aj zbrojárstva – FOTO
- Prečo Orbán prehral? Už pred voľbami pôsobil inak ako v minulosti a analytici priblížili aj ďalší kľúčový faktor – VIDEO, FOTO
- Magyar žiada od prezidenta okamžité poverenie na zostavenie vlády, následne ho vyzval k odstúpeniu – VIDEO
Európski lídri vylúčili Fica zo spolupráce, podľa hnutia Slovensko ide o medzinárodnú hanbu – VIDEO
Webnoviny 19. február 2025 461
19.2.2025 (SITA.sk) - Európski lídri vylúčili predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) zo spolupráce. Upozornilo na to hnutie Slovensko s tým, že ide o medzinárodnú hanbu. Kroky premiéra považuje hnutie za nebezpečné aj pre ekonomické následky.
„Práve prebiehajú rozhovory európskych lídrov o bezpečnostnej situácii v Európe, na ktoré nebol pozvaný slovenský premiér,“ upozornilo hnutie a pripomenulo, že pred rokom bol samit k situácii na Ukrajine, na ktorý bol premiér Slovenska pozvaný.
Obyčajný Putinov agent
„Ale práve po tomto stretnutí Fico porušil nepísané pravidlo a z týchto stretnutí vyniesol citlivé informácie. Aj to je dôvodom, prečo je Fico a Slovensko z dôležitých európskych rokovaní vynechaný,“ zdôraznilo hnutie Slovensko. Predseda hnutia Igor Matovič vyhlásil, že Fico je len „obyčajný Putinov agent, a partneri v EÚ a NATO to vedia“. Preto s ním podľa Matoviča nekomunikujú.
„Fico robí Slovensku mimoriadnu hanbu, pretože zariadil, aby Slovensko brali európski partneri ako krajinu kolaborujúcu s masovým vrahom Putinom,” uviedol Matovič a dodal, že kroky predsedu vlády smerom k zahraničiu spôsobujú nielen medzinárodnú hanbu, ale aj ekonomické škody do budúcnosti. Pre Slovensko je podľa hnutia dôležité zúčastňovať sa na mierových rokovaniach.
Fico nadáva na najbližších spojencov Slovenska
„Pretože ak vznikne zlá dohoda, poškodí to nielen EÚ, ale najmä Slovensko, keďže Ukrajina je náš priamy sused,“ zdôraznilo hnutie Slovensko. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová doplnila, že Fico na sociálnych sieťach nadáva na európskych lídrov, ktorí sú najbližšími spojencami Slovenska.
„No súčasne chce ísť na konzervatívny samit do USA, kde bude tlieskať ľuďom, ktorí chcú na Slovensko uvaliť clá, v dôsledku ktorých prídu stovky ľudí v našich automobilkách o prácu. Fico poškodzuje naše národné záujmy a vedie Slovensko do čiernej diery,” uzavrela Remišová.
Viac k témam: Európski lídri, predseda hnutia Slovensko, Predsedníčka strany Za ľudí, Premiér Slovenskej republiky, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk - Európski lídri vylúčili Fica zo spolupráce, podľa hnutia Slovensko ide o medzinárodnú hanbu – VIDEO © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fascinujúci výstup na Mount Everest aj do vlastnej duše. Je naozaj Dosť dobrá!
Luxus, tajomstvá a škandál otrasie čarovným ostrovom. Labutia pieseň
Drucker rokoval s EK o záverečnej fáze implementácie Plánu obnovy, všetky ciele sa musia splniť do konca augusta