Sobota, 6. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trump tvrdí, že Iránu zostalo viac ako 20 percent rakiet
- Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO
- Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
- Fico odcestoval do Francúzska. V Normandii si pripomenie 82. výročie vylodenia spojencov
- Zelenskyj: Putin jednoducho nechce ukončiť vojnu
Európska komisia kupuje ďalších 150 miliónov dávok vakcíny proti COVID-19 od spoločnosti Moderna
Webnoviny 17. február 2021 552
17.2.2021 (Webnoviny.sk) - Komisia zároveň získala opciu na nákup ďalších 150 miliónov dávok v roku 2022.
Európska komisia dnes zakúpila pre členské štáty EÚ ďalších 150 miliónov dávok vakcíny proti COVID-19 od americkej biotechnologickej firmy Moderna. Tento počet bude dodaný v treťom a štvrtom štvrťroku 2021 a zároveň má Komisia možnosť dokúpiť ďalších 150 miliónov dávok, ktoré budú dodané v roku 2022. Európska komisia doteraz celkovo objednala už 310 miliónov dávok.
"Oceňujeme dôveru Európskej komisie v spoločnosť Moderna a našu platformu mRNA. Dnešný nákup ďalších 150 miliónov dávok zvyšuje jej celkovú objednávku našej vakcíny proti COVID-19 na 310 miliónov s dodaním v roku 2021 a cieľom zastaviť pandémiu v Európe," uviedol Stéphane Bancel, výkonný riaditeľ spoločnosti Moderna. "Európska komisia s nami diskutuje o tom, ako sa pripraviť na rok 2022, vrátane riešenia pre možné mutácie. Komisia má preto možnosť dodania dodatočných 150 miliónov dávok v roku 2022. Spoločnosť Moderna je pri riešení tejto globálnej pandémie odhodlaná neúnavne pracovať na uvedení vakcínových boosterov pre príslušné mutácie," uzavrel Bancel.
Európska komisia udelila vakcíne podmienečné povolenie na uvedenie na trh na základe odporúčania
Európskej agentúry pre lieky (EMA) na použitie u osôb vo veku 18 rokov a starších. Dodávky vakcíny od firmy Moderna do európskych krajín pochádzajú z dodávateľského reťazca spoločnosti mimo USA.
Informačný servis
Viac k témam: COVID-19, PR, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska komisia kupuje ďalších 150 miliónov dávok vakcíny proti COVID-19 od spoločnosti Moderna © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov