Utorok, 20. august 2019
Malá oblačnosť  23,9 °C
Mimoriadne správy

Europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová má pozastavené členstvo v SaS, schválila republiková rada

 Webnoviny  30. júl 2019  23
Europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová má pozastavené členstvo v SaS, schválila republiková rada

30.7.2019 (Webnoviny.sk) - Republiková rada strany Sloboda a Solidarita schválila žiadosť Lucie Ďuriš Nicholsonovej o pozastavenie členstva v strane. Informáciu pre agentúru SITA potvrdil hovorca SaS Róbert Buček.

Sulík situáciu nekomentoval


Ako ďalej dodal, Ďuriš Nicholsonová má členstvo prerušené do konca roka. Predseda strany Richard Sulík situáciu komentovať nechcel, ide podľa neho o internú záležitosť strany.

Novozvolená europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová podala žiadosť o pozastavenie členstva v SaS koncom júna. "Neodchádzam zo SaS. Dala som žiadosť o pozastavenie členstva, ktorú zatiaľ republiková rada neschválila. Považujem to za interný problém, ktorý nechcem rozmazávať," reagovala vtedy europoslankyňa.

V júni sa konal výročný kongres strany SaS, na ktorom delegáti volili trojicu členov Republikovej rady SaS, keďže pôvodnej trojici sa končilo funkčné obdobie.

Zvolili nových členov


Novozvolená europoslankyňa a členka strany Sloboda a Solidarita (SaS) Lucia Ďuriš Nicholsonová a člen SaS Michal Bróska od kongresu nie sú členmi Republikovej rady SaS.

Delegáti zvolili nových členov. Sú nimi generálny manažér SaS Roman Foltin a poslanec NR SR za SaS Branislav Gröhling. Poslanec NR SR za SaS Radoslav Pavelka je staronovým členom Republikovej rady. Republiková rada je najvyšší orgán strany medzi kongresmi. Členovia sú zvolení na štyri roky.

Agentúra SITA požiadala europoslankyňu Luciu Ďuriš Nicholsonovú o reakciu.

Zdroj: Webnoviny.sk - Europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová má pozastavené členstvo v SaS, schválila republiková rada © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.