Štvrtok, 29. február 2024
Prevažne slnečno  12,2 °C
Mimoriadne správy

Europoslanec Radačovský chce kandidovať za prezidenta, o podpisy plánuje požiadať národniarov

 Webnoviny   8. január 2024  143  
Europoslanec Radačovský chce kandidovať za prezidenta, o podpisy plánuje požiadať národniarov

8.1.2024 (SITA.sk) - Europoslanec a predseda strany Slovenský Patriot (SP) Miroslav Radačovský chce kandidovať za prezidenta. O podpisy plánuje požiadať desať poslancov zo Slovenskej národnej strany (SNS).

Keďže poslaneckých podpisov pod návrh potrebuje 15, o ďalších päť sa bude uchádzať u ďalších zákonodarcov z iných politických strán. Ako ďalej informoval hovorca SP Michal Radačovský, ku kandidatúre na post prezidenta vyzvalo Radačovského predsedníctvo jeho vlastnej strany.

Miroslav Radačovský sa ako kandidát Slovenskej národnej strany v septembrových parlamentných voľbách prebojoval do Národnej rady SR, svoj mandát si však neuplatnil a ostal pôsobiť v Európskom parlamente.

Viac k témam: europoslanec, Kandidát na prezidenta, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk - Europoslanec Radačovský chce kandidovať za prezidenta, o podpisy plánuje požiadať národniarov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.