Utorok, 28. júl 2026
Mimoriadne správy
- Zelenskyj rokoval s Trumpom o protivzdušnej obrane aj obnovení mierových rokovaní
- Top foto dňa (28. júl 2026): Výstavba nemocníc v SR, Pellegrini v Číne a tornádo vo Wisconsine
- Silné zemetrasenie si vyžiadalo jednu obeť, desiatky ľudí zostali uväznené v nákupnom centre
- Iracký súd poslal na doživotie drogového bosa hľadaného aj austrálskymi úradmi
- Útočník z Berlína sa pred smrtiacim útokom prihlásil k Islamskému štátu
Europarlament žiada dôkladné vyšetrenie vrážd novinárov, Štefanec hovorí o čiastočnom úspechu
Webnoviny 12. február 2019 643
BRATISLAVA 12. februára (WebNoviny.sk) - Európsky parlament žiada dôkladné vyšetrovanie vrážd novinárov, Agentúru SITA o tom informoval europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec.
Výbor Európskeho parlamentu totiž v pondelok v Štrasburgu rokoval o správe skupiny monitorujúcej dodržiavanie princípov právneho štátu na Slovensku a na Malte po vraždách novinárov v oboch krajinách.
"Šéfka tejto skupiny, europoslankyňa Sophie in 't Veldová z Holandska, upozornila, že ako Ján Kuciak, tak aj zavraždená maltská novinárka, zomreli preto, lebo sa im darilo odkrývať obrovské korupčné schémy, ktoré siahali až do najvyšších vládnych kruhov," uviedol Štefanec a dodal, že je dôležité, aby medzinárodné vyšetrovanie oboch prípadov a ich presahov pokračovalo ďalej a bolo uchránené od politických vplyvov.
Štefanec tiež konštatoval, že hoci už poznáme pravdepodobných vykonávateľov vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej, objednávateľ stále uniká. "K čiastočnému úspechu slovenskej polície významne prispela aj medzinárodná spolupráca a zriadenie medzinárodného vyšetrovacieho tímu, čo sme v Európskom parlamente bezprostredne po vražde žiadali. Teraz je dôležité nepoľaviť a pokračovať ďalej aj v medzinárodnom tíme, až kým nebudú odhalení všetci vinníci a vyšetrené všetky podozrenia, na ktorých Ján Kuciak pracoval. V Európskom parlamente budeme aj naďalej robiť to, čo je našou povinnosťou: chrániť peniaze občanov pred rozkrádaním a strážiť spravodlivosť a občianske práva," uzavrel europoslanec.
Viac k témam: Európsky parlament, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk - Europarlament žiada dôkladné vyšetrenie vrážd novinárov, Štefanec hovorí o čiastočnom úspechu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Pride v Berlíne poznačila krvavá tragédia, útok si vyžiadal jednu obeť a desiatky zasiahnutých – FOTO
Sean McCann píše vlastný športový príbeh. Brat nezvestnej Madeleine zabojuje o medailu v Glasgowe
Starostka Rotterdamu prekonala strach z výšok. Po vyššej volebnej účasti zlanila z ikonickej veže