Utorok, 27. október 2020
Zamračené  7,9 °C
Mimoriadne správy

Elektronická forma teoretickej skúšky na vodičák tento rok nebude, odloží sa na budúci september

 Webnoviny  15. júl 2020  63
Elektronická forma teoretickej skúšky na vodičák tento rok nebude, odloží sa na budúci september

15.7.2020 (Webnoviny.sk) - Zavedenie elektronického skúšobného testu, ktorým sa od 1. septembra tohto roku mala vykonávať teoretická skúška žiadateľa o udelenie vodičského oprávnenia a osoby podrobujúcej sa preskúšaniu odbornej spôsobilosti, sa má posunúť o rok. Vyplýva to z vyhlášky ministerstva vnútra, ktorú rezort predložil do medzirezortného pripomienkového konania.

„Vzhľadom na nedávnu epidemiologickú situáciu v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 ministerstvo zatiaľ nemohlo zabezpečiť potrebné materiálno-technické vybavenie pre elektronické skúšobné testy,“ konštatuje rezort.

Elektronické testy by tak podľa ministerstva mali fungovať od septembra 2021. Návrh rezortu je možné pripomienkovať do 27.júla.

Viac k témam: autoškola, COVID-19, Koronavírus, skúšobná jazda, vodičský preukaz
Zdroj: Webnoviny.sk - Elektronická forma teoretickej skúšky na vodičák tento rok nebude, odloží sa na budúci september © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.