Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Dvakrát vrazil do rovnakého auta a pred policajtmi sa pokúsil ujsť, vodič putoval rovno za mreže (foto)
19.3.2020 (Webnoviny.sk) - Považskobystrickí dopravní policajti vyšetrujú dopravnú nehodu, s akou sa dlho nestretli. Štyridsaťdeväťročný Jozef z okresu Považská Bystrica totiž po jazde v protismere vrazil do vozidla Audi A4 a hoci pri zadokumentovaní nehody mu bola ďalšia jazda zakázaná, neuposlúchol pokyny polície, so svojím autom sa pohol a opäť vrazil do auta, ktoré už predtým poškodil.
K dopravnej nehode došlo na Orlovskom moste v Považskej Bystrici. "Vodič Škody Octavia jazdil smerom na Rajec celý čas v protismere a po chvíli narazil do bočnej časti vozidla Audi A4, ktoré riadil 22-ročný vodič z okresu Bytča. Vinník nehody však po náraze nezastavil a pokračoval v jazde. Poškodený vodič sa ho snažil zastaviť a následne privolal políciu," informovala o prípade krajská polícia na sociálnej sieti.
Privolaní policajti vyzvali oboch vodičov k dychovej skúške. "Vodič Octavie skúšku odmietol, rovnako tak odber biologického materiálu v zdravotníckom zariadení. U vodiča Audi bola dychová skúška negatívna. Škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na asi 2 500 eur," uviedla polícia.
I napriek tomu, že 49-ročnému Jozefovi bola ďalšia jazda zakázaná, pri zadokumentovaní dopravnej nehody nerešpektoval pokyny polície a pokúšal sa odísť z miesta dopravnej nehody. Pritom znova narazil do vozidla, ktoré už predtým poškodil. Vodič sa opakovane odmietol podrobiť dychovej skúške, ako aj odberu biologického materiálu.
Policajti vodiča obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do policajnej cely. „49-ročného Jozefa neminie obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky," dodala polícia s tým, že za uvedený trestný čin je trestná sadzba v zmysle zákona trest odňatia slobody až na jeden rok.
Viac k témam: alkohol za volantom, dopravná nehoda, drogy
Zdroj: Webnoviny.sk - Dvakrát vrazil do rovnakého auta a pred policajtmi sa pokúsil ujsť, vodič putoval rovno za mreže (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Hlavné mesto vyzýva občanov v karanténe, aby nakladali s komunálnym odpadom nasledovným spôsobomNasledujúci článok
Najvyšší súd ponechal na slobode obvinenú sudkyňu z Kočnerovej Threemy
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov