Pondelok, 28. september 2020
Oblačno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Dvaja zlodeji sa priznali ku krádeži 50 kíl jahôd v Kútoch, namiesto predaja ich údajne skonzumovali

 Webnoviny  19. jún 2020  48
Dvaja zlodeji sa priznali ku krádeži 50 kíl jahôd v Kútoch, namiesto predaja ich údajne skonzumovali

19.6.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia obvinila dvoch nezamestnaných mužov vo veku 23 a 24 rokov z prečinu krádeže. Obaja sa pri výsluchu priznali, že z fóliovníkov v Kútoch ukradli 50 kilogramov jahôd. Starší z oboch obvinených bol už za podobný čin v minulosti právoplatne odsúdený. O prípade informovala trnavská krajská polícia na sociálnej sieti.

Firma prišla o tisíce eur


Z fóliovníkov v Kútoch zmizlo ešte pred spustením oficiálneho samozberu 400 kilogramov jahôd.

Stalo sa tak v noci z 27. na 28. mája, pričom podľa policajných informácií páchatelia naložili jahody do plastových prepraviek a spolu s jahodami zmizli aj vozíky na zber a prepravu.

Poškodená firma vtedy vyčíslila škody na 3700 eur.

Nakradnuté jahody zjedli


Polícia dostala po zverejnení informácie o ukradnutých jahodách množstvo podnetov a tipov, ktoré viedli k prvému úspešnému odhaleniu.

"Senickí kriminalisti pátrali v teréne a preverovali všetky informácie, ktoré ich doviedli k dvom mladým mužom z Kútov. Tí sa pri výsluchu priznali ku krádeži 50 kilogramov jahôd. Ukradnuté jahody odniesli domov a na druhý deň ich chceli predať. To sa im však nepodarilo, a tak nakradnuté jahody údajne skonzumovali," uviedla k prípadu polícia.

Viac k témam: jahody, krádež, zlodeji
Zdroj: Webnoviny.sk - Dvaja zlodeji sa priznali ku krádeži 50 kíl jahôd v Kútoch, namiesto predaja ich údajne skonzumovali © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.