Štvrtok, 24. september 2020
Oblačno  18,1 °C
Mimoriadne správy

Dôchodkyňa naletela podvodníkovi a prišla o úspory, „Miro“ nebol jej rodinný prislušník

 Webnoviny  15. jún 2020  51
Dôchodkyňa naletela podvodníkovi a prišla o úspory, „Miro“ nebol jej rodinný prislušník

15.6.2020 (Webnoviny.sk) - Obeťou podvodníka sa stala 73-ročná dôchodkyňa z Košíc. Neznámy páchateľ ju obral o tisícky eur. Ako informovala hovorkyňa košickej krajskej polície Jana Mésarová, žene zavolal rodinný príslušník, ktorý sa predstavil ako Miro s tým, že súrne potrebuje požičať 15-tisíc eur. Po pôžičku mal prísť jeho kamarát.Dôverčivá žena išla do banky, vybrala peniaze a na základe pokynov ich odovzdala neznámemu mužovi. Vrátenia peňazí sa nedočkala. Dôchodkyňa sa nakoniec odhodlala a Mirovi sama zavolala. Ten jej vysvetlil, že jej nevolal a stala sa obeťou trestného činu. Po páchateľovi polícia pátra.

Hlavne starších ľudí polícia znovu upozorňuje, aby za žiadnych okolností nedávali peniaze neznámym ľudom a všetky podozrivé telefonáty si okamžite overili. V prípade akýchkoľvek podozrení treba ihneď kontaktovať políciu.

Viac k témam: dôchodcovia, krádež, podvod
Zdroj: Webnoviny.sk - Dôchodkyňa naletela podvodníkovi a prišla o úspory, „Miro“ nebol jej rodinný prislušník © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.