Pondelok, 27. september 2021
Zamračené  13,6 °C
Mimoriadne správy

Dočasný šéf inšpekcie Scholtz čelí obvineniu zo zneužívania právomoci a marenia spravodlivosti

 Webnoviny  14. september 2021  32
Dočasný šéf inšpekcie Scholtz čelí obvineniu zo zneužívania právomoci a marenia spravodlivosti

14.9.2021 (Webnoviny.sk) - Dočasný šéf Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR Peter S. čelí obvineniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti. Ako informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan, rozhodol o tom prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave.

„Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava po tom, čo dňa 10. septembra vydal uznesenie o začatí trestného stíhania, vzniesol dňa 14. septembra obvinenie P. S. pre pokračovací zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti," uviedol Skladan.

Petra S. zadržali podľa medializovaných informácií v pondelok 13. septembra jeho vlastní podriadení z policajnej inšpekcie. Vedením inšpekcie ho poveril minister vnútra Roman Mikulec po tom, ako jeho predchodcu Adriána Sz. vzali do väzby a vláda ho odvolala.

Viac k témam: obvinenie, policajná inšpekcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Dočasný šéf inšpekcie Scholtz čelí obvineniu zo zneužívania právomoci a marenia spravodlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.