Nedeľa, 25. február 2024
Mimoriadne správy

Dočasne povereným riaditeľom štátnych vodárov sa stal Molda, desiatky rokov pracoval v slovenských železniciach

 Webnoviny  23. november 2023  137  
Dočasne povereným riaditeľom štátnych vodárov sa stal Molda, desiatky rokov pracoval v slovenských železniciach

23.11.2023 (SITA.sk) - Dočasne povereným generálnym riaditeľom Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) sa stal krízový manažér Peter Molda. Do funkcie ho vymenoval minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS).

Molda vyštudoval Slovenskú technickú univerzitu a 20 rokov pracoval v slovenských železniciach. Minister taktiež pripomenul, že disponuje bezpečnostnou previerkou Národného bezpečnostného úradu.

Bývalý riaditeľ podniku Ladislav Glinda bude pracovať na technicko-prevádzkovom úseku. Ministerstvo zároveň informovalo, že na pozíciu generálneho riaditeľa SVP plánuje vyhlásiť riadne výberové konanie.

Taraba tvrdí, že stav a ekonomická situácia vo vodohospodárskom podniku je dlhodobo v kritickom stave. „Finančná kondícia podniku je v neustálej deficitnej ekonomickej podobe neudržateľná a musí prejsť transformáciou v záujme odstránenia prevádzkového a investičného dlhu. Podnik preto potrebuje skúseného krízového manažéra," povedal šéf envirorezortu.

Viac k témam: Generálny riaditeľ, Minister životného prostredia, Výberové konanie
Zdroj: SITA.sk - Dočasne povereným riaditeľom štátnych vodárov sa stal Molda, desiatky rokov pracoval v slovenských železniciach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.