Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Dobrovoľníci v Bratislave vyzbierali počas Dňa narcisov vyše 170-tisíc eur
Webnoviny 21. apríl 2017 728
BRATISLAVA 23. apríla (WebNoviny.sk) – Vyše 170-tisíc eur sa podarilo organizácii Liga proti rakovine vyzbierať počas Dňa narcisov v Bratislave. Výnos v hlavnom meste Slovenska je takmer identický s tým minuloročným. Taktiež výnos v Košiciach je porovnateľný s minuloročným výsledkom, pričom vyzbieraná suma predstavuje vyše 52-tisíc.
„Veľká vďaka v mene našom, ale predovšetkým v mene príjemcov pomoci, onkologických pacientov, patrí všetkým prispievateľom či nositeľom narcisu – kvetu, ktorý dlhých 21 rokov symbolizuje na Slovensku nádej, spolupatričnosť a podporu. Dôvera zaväzuje, vážime si ju, je pre nás výzvou naďalej poskytovať také služby a realizovať také projekty, ktorých význam, efekt a zmysluplnosť sú preverené rokmi,“ uviedla vo vyhlásení výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine Eva Kováčová.
Deň narcisov sa tento rok uskutočnil v piatok 7. apríla. V uliciach miest a obcí Slovenska pripínalo darcom narcisy takmer 16-tisíc dobrovoľníkov. Výsledok zbierky za celé Slovensko bude známy približne do mesiaca od jej konania vzhľadom k potrebe sústrediť čiastkové výsledky od 777 spoluorganizátorov z celej krajiny. Generálna rada Ligy proti rakovine následne rozhodne o použití financií počas roka. Časť výnosu bude prerozdelená na podporu žiadostí od rôznych subjektov a organizácií či už z oblasti výskumu, riešenia nevyhnutných pomôcok pre nemocnice, zdravotnícke zariadenia či hospice alebo bude darovaná menším pacientskym organizáciám venujúcich sa onkologickým pacientom. Z väčšej časti bude Liga hradiť vlastné programy a projekty pre onkologických pacientov a ich rodiny v oblasti psychosociálnej podpory. Zdroje sa tradične použijú aj na programy určené pre zdravú populáciu v rámci preventívnych a vzdelávacích aktivít a projektov.
Viac k témam: Deň narcisov, LPR Liga proti rakovine, rakovina
Zdroj: Webnoviny.sk - Dobrovoľníci v Bratislave vyzbierali počas Dňa narcisov vyše 170-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Zvolenskí kriminalisti zadržali štyroch drogových dílerov
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu